PREFABRICATION GOES CREATIVE


OBČIANSKA STAVBA - KREATIVITA VERZUS PREFABRIKÁCIA

2.  ROČNÍK CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE PRE ŠTUDENTOV ARCHITEKTÚRY

VÍŤAZI 1. ROČNÍKA SI PREVZALI CENY

3 študenti, ktorých práce v akademickom roku 2022/2023 zarezonovali najviac, si rozdelili hlavné aj partnerské ceny. Stretnutie na 22. poschodí ateliéru KARCH v Bratislave sa nieslo v príjemnej atmosfére. 
  1. miesto Adam Hronský (Cena NEB/Manifest 2020)
  2. miesto Barbora Bulicová (Cena ASB)
  3. miesto Lucia Škontárová (Cena SKGBC)

PREDLŽUJEME TERMÍN ODOVZDANIA PROJEKTOV!

ELEKTRONICKY                  28. apríl 2023 DO 18.00

OSOBNE/POŠTOU              5. máj 2023 10.00 - 14.00

TAJOMNÍK ING. ROBERT PROVAZNÍK, 19. POSCHODIE KARCH STU BRATISLAVA ALEBO PODATEĽŇA

Hlásime sa k iniciatíve Nový európsky Bauhaus

V rámci iniciatívy Nový európsky Bauhaus sa vyzývajú všetci Európania, aby spoločne navrhli a vybudovali udržateľnú a inkluzívnu budúcnosť, ktorá poteší naše oči, myseľ a dušu.
Vytváraním mostov medzi rôznymi prostrediami, pokrývaním množstva disciplín a vychádzajúc z účasti na všetkých úrovniach Nový európsky Bauhaus podnecujehnutie s cieľom uľahčiť a riadiť transformáciu našich spoločností podľa troch neoddeliteľných hodnôt:

 
udržateľnosť – od klimatických cieľov po obehovosť, nulové znečistenie
a biodiverzitu,
inklúzia – od oceňovania rozmanitosti po zabezpečenie prístupnosti a cenovej
dostupnosti,
estetika a kvalita skúseností pre ľudí prostredníctvom dizajnu, pozitívnych
emócií a kultúrnych prínosov.

TERMÍNY ONLINE KONZULTÁCIÍ 

Vzhľadom na rastúci dopyt študentov po konzultáciách so statikmi, sme v spolupráci so spoločnosťou Peikko Slovakia s.r.o. pripravili niekoľko termínov, kde sa vašim projektom a otázkam budú venovať na slovo vzaté odborníčky na statiku - Ing. Barbora Halová a Ing. Simona Šarvaicová, PhD.
Všetky konzultácie budú prebiehať cez platformu Teams.

Termíny konzultácií:

13. 02. 10:00 – 11:00 Ing. Halová   Click here to join the meeting

22. 02. 13:00 – 14:00 Ing. Šarvaicová, PhD. Click here to join the meeting

28. 02. 10:00 – 11:00  Ing. Halová Click here to join the meeting

09. 03. 10:00 – 11:00 Ing. Šarvaicová, PhD. Click here to join the meeting


TERMÍN PREDNÁŠKY NA TUKE 11. 10. 2022

Srdečne vás pozývame na prezentáciu súťažného zadania Prefa goes creative 2022/2023. Sales manager a zároveň statik spoločnosti Peikko Slovakia, s.r.o. Ing. Dominik Dubecký, PhD. bude prezentovať 11. 10. 2022 o 15. 00 v učebni 313. Viac informácií u Ing. arch.  M. Javoríkovej.

TERMÍN PREDNÁŠKY NA KARCH SvF STU 26. 9. 2022

Pozývame vás na prezentáciu zadania súťaže Prefabrication goes creative 2022/2023. Spolu so zadaním sa dozviete informácie o najmodernejších spôsoboch prefabrikácie, ktorej použitie je podmienkou odovzdania korektného zadania. Zástupca spoločnosti Peikko Slovakia, Ing. Matej Hrubý bude prezentovať v čase od 14.00 - 15. 30 v Ateliéri na 22. poschodí STU. Prednáška bude prezenčnou formou. V prípade, že sa nemôžete zúčastniť osobne, v najbližších dňoch prezentáciu doplníme do časti Dokumenty.

Nový ročník celoslovenskej súťaže štartuje už v septembri

Po úspechu 0. ročníka našej súťaže sme sa rozhodli vyzvať na zapojenie sa do projektov aj študentov všetkých škôl architektúry z Bratislavy a Košíc. Za podpory katedier KARCH, FAD, TUKE a VŠVU vám prinášame novú tému, ktorou sú Občianske stavby. Kompletné informácie nájdete vždy aktuálne na tejto stránke. Prečítajte si podmienky a zapojte sa.

Víťazi 0. ročníka sú známi!

13. júna sme sa stretli s našimi partnermi, hosťami, no predovšetkým s porotcami a študentmi, ktorí zabojovali so svojimi projektami bytových domov v súťaži Prefa goes creative 2021/2022. A ako to dopadlo?

1. Matej Grman
2. Dominika Dzanová - plus cena ASB
3. Patrícia Hamalová
Cena SKGBC Matúš Todorov

Fotky nájdete tu
Porota zasadne už
6. mája!

Ďakujeme vám za množstvo odovzdaných prác. Už o niekoľko dní sa stretne odborná porota, aby posúdila práce a vyhodnotila všetky náležitosti a vybrala najlepšie práce, ktoré boli v úvodnom ročníku súťaže vypracované. Držíme palce a ďalšie informácie prinesieme krátko po zasadnutí poroty. 

Online prezentácia zadania súťaže 7. 10. 2021

Vážení študenti, prijmite pozvanie na online prezentáciu, na ktorej vám váš kolega Patrik Čačala a vedúci predaja v spoločnosti Peikko Slovakia s.r.o. Matej Hrubý predstavia zadanie súťaže, ktorej sa môžete zúčastniť počas celého semestra.

KEDY? 7. október 2021 o 17.00
KDE? online cez MS Teams https://bit.ly/3Adc7yGTÉMA ÚVODNÉHO ROČNÍKA ŠTUDENTSKEJ ARCHITEKTONICKEJ SÚŤAŽE JE ZNÁMA!

Vážení študenti, od dnešného dňa sa môžete začať oboznamovať so zadaním súťaže, ktoré spoločne vypracovali - Ing.arch. Zuzana Nádaská, PhD. a Mgr.art., Ing. Pavol Pilař, ArtD. Zadanie projektu je veľmi aktuálne. BYTOVÝ DOM - KREATIVITA VERZUS PREFABRIKÁCIA. Novinky nájdete tu a prostredníctvom distribúcie oznamov cez AIS.